Nezařazené

Kované príslušenstvo ku skleneným konštrukciám

Za momentálne najčastejšie využívaný materiál, ktorý sa používa pri stavaní moderných stavieb, môžeme určite považovať sklo. Sklo a sklenené konštrukcie či iné realizácie z tohto materiálu sú totiž to nadčasové a veľmi elegantné, pričom tieto vlastnosti len prispievajú k ich neustále narastajúcej obľube. Najkrajší dizajn po vizuálnej stránke majú najmä čisté sklenené realizácie, ktoré sú priehľadné a jednoduché. Kým takéto sklo síce pôsobí pre oči na pohľad najviac esteticky, veľmi sa musí dbať na jeho inštaláciu a montáž. Sklenené konštrukcie nemôžu byť predsa len tak voľne uložené v priestore, pretože v takomto prípade by hrozilo zvýšené riziko ich rozbitia.

montážne profily

Akákoľvek sklenená konštrukcia musí byť poriadne a bezpečne zaistená, aby dokázala bez možnej hrozby a nebezpečenstva držať na svojom určenom mieste. K inštalácií a zaisteniu realizácií zo skla sa najčastejšie využívajú rôzne druhy kovania, ktoré sa dokáže do skla umiestniť aj veľmi nenápadne, aby nenarušovalo jeho čistý a priehľadný dizajn.

kovanie na sprchu

Často sa využíva napríklad kovanie na sklenené dvere, ktorého účelom je zabezpečiť držanie dverí a zároveň umožniť ich otváranie či zatváranie. Na takéto udržanie a montáž dverí zo skla sa najčastejšie používa kovanie vo forme bodových úchytov, montážnych profilov, dverových úchytov, rámov alebo rozličné druhy posuvných systémov pre posúvateľné dvere. Vrátane sklenených dverí sú potrebné však kované montážne doplnky aj k iným skleneným konštrukciám, ako sú napríklad sklenené steny, zásteny, balkóny, sprchy, prístrešky, zábradlia či schody. Zväčša sa na výrobu kovania pre sklo využíva materiál, ktorý je známy pod označením nerez. Tento materiál je rovnako elegantne pôsobiaci a vrátane svojho estetického pôsobenia sa vyznačuje taktiež niekoľkými veľmi dobrými vlastnosťami. Asi najzaujímavejšou je schopnosť nehrdzavenia, ktorá z neho robí ideálny prvok, využiteľný pre vonkajšie prostredie.