Nákupy

Dizajnérska perlička, sklenené zábradlie!

Každé schody potrebujú svoje zábradlie. Jednoducho bez neho nie sú vôbec bezpečné. Zábradlie však môže spĺňať i dizajnovú funkciu a skrášliť, či oživiť každý interiér. Klasické zábradlie si asi málokto len tak všimne. Už sme ich stretli nesmierne veľa, ale neviem, či si na niektoré ešte spomeniete. Avšak zábradlie, ktoré je navrhnuté a prevedené spolu so sklom, tak na to len tak človek nezabudne. Vytvára totiž veľmi špeciálnu príjemnú atmosféru a v interiéri navodzuje moderný štýl. Na pohľad vyzerá veľmi dobre a vždy prináša „wow efekt“. Dá sa využiť v interiéri a rovnako dobre aj v exteriéri.

sklenené zábradlie

Všeobecne je sklo materiálom, ktorý sa dnes začal veľmi využívať. Umožňuje totiž oveľa lepší výhľad, svetelnosť priestorov a evokuje modernú architektúru. Uvidíme, ako dlho sa sklo udrží v popredí počas desaťročí, ale momentálne je naozaj IN. Sklenene zabradlie sa dá pekne využiť na schodoch i na balkóne alebo na terase. Čo treba navrhnúť a vyriešiť je ukotvenie, resp. uchytenie sklenených tabúľ, čo tiež ovplyvňuje celkový dizajn. Sklo sa dá ukotviť bodovými úchytkami a dá sa primontovať pomocou hliníkových profilov. Tie ukotvíte naozaj ľubovoľne takmer všade. Výborný efekt má sklenené zábradlie napríklad vtedy, keď vychádza až úplne od zeme, teda keď dizajn vyzerá akoby vyrastal zo zeme.

dámy pri sklenenom zábradlí

V prevedení sklenených zábradlí sú naozaj široké možnosti. Sklo nemusí byť vždy len číre, môže byť aj mliečne alebo pieskované vzormi. Dokonca sa dá ozdobiť peknou potlačou, jednoducho variantov je veľa, stačí sa nechať inšpirovať a potom si už len vybrať, ktoré sa nám páči alebo hodí najviac. Na dizajn sklenených zábradlí môžete osloviť napríklad firmu www.lmmont.sk, ktorá má za sebou stovky realizácií zo skla. Vyberte si to najlepšie pre seba a užívajte si dokonalý dizajn v interiéri alebo v exteriéri.