Nezařazené

Svieťte prakticky, moderne a úsporne s led pásikmi

Ak sa pozrieme na dnešný trh s osvetlením, tak sa dovtípime, že v súčasnosti máme skutočne niekoľko možností, ako môžeme osvetliť konkrétne priestory, ich časti, či dokonca konkrétne predmety alebo pracovné plochy. Takisto náš nábytok či špecifické súčasti interiéru. Teda nemusíme použiť len veľké svetlá, čo osvetlia celú miestnosť. Určite by sme v mnohých situáciách uvítali, ak by sme si mohli lepšie posvietiť na určité časti, a to najlepšie s modernými led pásikmi.

svetlo, futuristické

Led pasy Led Produkt sú k takýmto účelom najpraktickejšie. A možno viete, čo znamená ich predpona LED. Pre istotu si to v stručnosti opíšme.

  • Ide o skratku Light Emitting Diode, teda o označenie novej technológie svetiel, ktorá za zdroj žiarenia využíva diódy, doslova svetlo emitujúce diódy.

A v čom spočíva ich výhoda? No je ich v skutočnosti hneď niekoľko. Najznámejšia je ale ich schopnosť pravidelne šetriť elektrickou energiou. Pretože takéto diódy počas prevádzky spotrebujú minimum, so starou technológiou žiaroviek prinášajú až o 90 % úspornejšie osvetlenie. Svetlené diódy k svojej prevádzke spotrebujú len malý odber elektriny a môžu byť k dispozícii prakticky stále. Nemusíte ich so strachom okamžite vypínať s obavou, aby ste sa vyhli vysokým účtom za elektrinu či so strachom, že sa rýchlo rozohrejú a ihneď sa vypália. Tieto obavy sú už s technológiou LED našťastie minulosťou.

žiarovka, sedačka

Svetlo emitujúce diódy sú v súčasnosti súčasťou žiaroviek, panelov, trubíc, reflektorov, ako aj spomenutých pásikov, ktorých výhoda tak spočíva aj v ich samotnom dizajne.

Predstavte si samolepiaci pásik, čo sa najčastejšie predáva v balení po 5 metrov. Na vrchnej časti tohto pásika sú spomenuté svetlo emitujúce diódy, čo môžu vyžarovať buď klasické biele svetlo alebo farebné či viacfarebné.

  • V takom prípade sú najpopulárnejšou voľbou RGB a ovládajú sa komfortným diaľkovým ovládaním.