Business

Odpad sa vám doma upchá v tom najmenej vhodnom okamihu

Poznáte tie povestné Murphyho zákony, kedy sa pokazí desať vecí naraz, a vy sa potom z toho psychicky rúcate? Možno, že sa toto riadi aj známym príslovím: „Vrana k vrane sadá…“, kedy sa priťahujú rovnaké elementy a rovnaké alebo podobné energie deštrukcie, problémov a trápenia. Môže sa vám teda doma pokojne stať, že vám prestane svietiť svietidlo, súčasne s tým sa pokazí automatická práčka, a ešte sa upchá záchod.

toaletný papier

Na jedného je toho potom trochu veľa a riešiť tieto závady naraz je jednoducho nemožné. Avšak aj keby sa vám v úvodzovkách „iba“ zaniesol odpad na toalete, bude to patália, s ktorou by ste mohli uspieť pri natáčaní filmových grotesiek, ak sa do toho pustíte sami. Ako by taká groteska mohla prebiehať?

záchody muži a ženy

Práca s gumovým zvonom nie je pre každého – gumový zvon je skvelý vynález, hoci vyzerá tento výrobok ako vyslovené „neviniatko“, vzniknutý podtlak dokáže vyvinúť takú rázovú vlnu, že spoľahlivo uvoľní aj celkom silne zachytávajúce sa nečistoty v potrubí. Musíte s ním ale vedieť zaobchádzať, a pokiaľ nie ste dostatočne šikovní, zvon vám skĺzne z dlane a zaboríte ruku do záchodu, alebo pod tlakom vystreknú výkaly vám priamo na tvár. Príšerná predstava, že? Navyše, ak je už upchatá aj kanalizácia, zvon vám nepomôže a bude to mať tendenciu špliechať priamo na vás.

Oceľové perá – elektrikári používajú na svoju prácu oceľové naťahovacie perá, ale tie sú určené iba pre elektrické vodiče, nie do záchodu. Nepokúšajte sa tam nič podobné strkať, pretože sa drôt môže v odpadovom potrubí zaseknúť, a už ho nevytiahnete. Museli by ste ho potom odrezať, ale najprv by to vyžadovalo demontáž celej toalety, drôt by aj v odpadovom potrubí zostal, čo by zas zvyšovalo riziko ďalšieho zanesenia, a demontáž záchodu a vyčistenie celej sústavy by vás potom vyšlo pekne draho. Ak záchod neodteká a nepomôže ani gumový zvon, je to vhodný čas povolať na jeho čistenie, teda krtkovanie AB krtkovanie odborníkov.