Nákupy

Matcha čaj

Všetci určite poznáme zelený čaj, no len málokto pozná matcha čaj. A aj keď zelený čaj považujeme jeho farbou naozaj za zelený, matcha čaj je omnoho pestrejší a na prvý pohľad okamžite zaujme jeho výraznou farbou. Matcha čaj nie je na Slovensku taký neznámy, ako by ste si mohli myslieť. Pochádza z Japonska, no vo svojej rodnej krajine stráca záujem, zatiaľ čo ho získava v ďalších krajinách. Vlastne sa nachádza už takmer v každej kaviarni, či čajovni a jeho užívanie sa stáva častým najmä na jedálničku vegetariánov, diabetikov, či len ľudí, ktorí sa zaujímajú o zdravú stravu. Ako za dôležité slovo pri tomto čaji preto považujem skratku BIO. Co je matcha Gymbeam čaj – stal dominantom pomedzi všetky čaje, vďaka svojim antioxidantom. Je spracovaný len na prírodnej báze. Nepridávajú sa do neho žiadne sladidlá, a tak, ako sa listy Matchi zbierajú počas úrody, tak ich dostávame do pohára. Bez zasiahnutia akýmikoľvek dochucovacími prostriedkami.

čaj

Má mnoho priaznivých účinkov, no čo mi nejde nespomenúť v skrátených bodoch je najmä to, že:

-Je skvelou náhradou rôznych proteínových nápojov, keďže je zdravšia, a rovnako pomáha redukovať telesnú hmotu.

-Taktiež je skvelou náhradou za kávu, keďže má omnoho lepšie hodnoty no obsahuje nám potrebný kofeín.

-Je takzvaným prírodným antidepresívom. Čo je síce menej známe, no matcha čaj sa považuje za upokojujúci nápoj, ktorý vás má upokojiť, a vy sa vďaka nemu tak dokážete lepšie sústrediť na prácu.

-Ako posledný dôležitý účinok spomeniem to, že vytvára imunitu a obraňuje telo svojimi antioxidantmi proti rakovine prsníku, rakovine prostaty či rakovine pľúc.

matcha čaj

Tu sú zhrnuté všetky pozitívne body, čo vyzerá zatiaľ veľmi sľubne a rozhodne lákavo, všakže? No ako negatívum, pre mňa, musím vytknúť chuť. Keďže sa jedná o čisto bio-čaj, tak by som jeho chuť prirovnala zelenému čaju bez pridaných sladidiel. Čo nemusí byť zlé, no pre ľudí, čo majú slabé žalúdky, môže matcha čaj znepríjemniť pondelkové ráno o čosi viac. No taktiež sa hovorí: Sto ľudí, sto chutí… Tak čo? Už sa vám zbiehajú slinky na tento oddychový nápoj? Pitie matcha čaju je o zvyku. Je to rozhodne niečo nové, niečo exotické a niečo zvláštne. Moja negatívna skúsenosť by ale nemala zabraňovať ľuďom, čo hľadajú zdravšiu alternatívu čajov, kávy, proteínov či dokonca liekov.