Nezařazené

Úskalia bezkontaktného platenia


Dnes patrím k tým poučeným, čo sa bezkontaktného platenia kartou týka. Ešte krátko dozadu to takto, však vôbec nebolo. No a na mojej nevedomosti, moja banka zarobila nemalé peniažky.

platební kata

Keď platíte bezkontaktne, peniaze vám z účtu nie sú stiahnuté okamžite. Ak máte nastavené SMS upozornenia po každej platbe, všimnite si, že sms-ka vám nikdy po takejto platbe nepríde ihneď. Možno sa pýtate, kde je problém. Tak ja vám to veľmi rád poviem. Peniaze sú vám väčšinou stiahnuté na druhý, ale niekedy pokojne i na tretí, či štvrtý deň po vašom nákupe. Stav na svojom konte si nekontrolujeme párkrát za deň, takže si to len málokedy všimneme. Problém je v tom, že peniaze vám môže banka stiahnuť až vtedy, keď nebudete mať dostatok financií. To znamená, že sa dostanete do mínusu. Niekedy to môže byť desať eur, inokedy pokojne aj sto a viac. V momente, keď vám na účet príde výplata, alebo akékoľvek peniaze, suma sa vyrovná, ale okrem toho vám bude naúčtovaná pokuta. Jej výška závisí od konkrétnej banky, ale väčšinou ide o sumu od osem do desať eur. vo svojich transakciách ju môžete nájsť ako zmluvnú pokutu.

mince

Desať eur síce nie je horibilná suma, ale napríklad v mojom prípade sa na bankovom účte takáto pokuta odohrala viackrát. Musím vás upozorniť na to, že túto pokutu nenájdete v inetrnetbankingu hneď medzi hlavnými transakciami, takže o tom možno ani neviete ale každý mesiac prichádzate o túto čiastku peňazí.

Dve drobnosti na záver

Bezkontaktne môžete platiť iba nákupy v hodnote do dvadsať eur, a to najviac trikrát za sebou. Takže ak vám karta nejde, nemusí byť nič pokazené. Naťukajte svoj PIN kód a pri ďalšej platbe už pôjde všetko ako má.

V niektorých predajniach sa môžete stretnúť s tým, že vám bezkontaktná platba nechce prejsť pravidelne. Pravdepodobne ide o chybu terminálu. S tým bohužiaľ nemôžete nič spraviť, jedine vymeniť predajňu.