Nezařazené

Prevoz matraca: ako si poradiť s tými, ktoré sa nedajú prehnúť

Prevoz matracov môže byť veľmi jednoduchý a nekomplikovaná alebo veľmi náročný a komplikovaný. Všetko závisí od toho, aký matrac si vyberiete. Ja som si vybral taký, ktorý sa prenášal naozaj ťažko. Ak sa na niečo podobné chystáte aj vy, možno vám pomôže zopár dobrých rád, na ktoré som prišiel pri mojich zážitkoch s prepravou matracov.Dvaja ľudia stoja pri bielej dodávke.jpg

Matrace, ktoré vám uľahčia život

Matrace z pamäťovej peny a z klasickej polyuretánovej peny vám pri prevoze značne uľahčia život a všetky úkony. Môžete ich totiž skrútiť alebo jemne a opatrne prehnúť. Väčšinou sa takéto o matrace navyše predávajú už zrolované vo fólií, neraz aj vákuovo stlačené. Môžete ich teda hodiť do kufra obyčajného osobného auta a prinajhoršom ich preniesť aj po vlastných.

Začína sa nám to komplikovať

Pružinové matrace, taštičkové matrace a matrace, ktoré majú vo vnútri kokosovú dosku, to už je trošku iná výzva. Ja osobne som si kúpil matrac s pružinami. Viem, že je to v podstate logické, že som si mal uvedomiť, že matrac nebudem môcť nijako prehýbať, ohýbať a motať, ale ho preniesť tak, ako je. Ja som si to ale neuvedomil. Za matrac som zaplatil, zobral si bloček a autom šiel ku skladu. Tam mi mladý chalan dal matrac a povedal mi, že nevie, ako ho natrepeme do auta. Matrac mal dva metre na dĺžku, no moje auto má dva metre, ale aj s kapotou.

Ako teda prenášať takéto matrace? Bohužiaľ, neobjavím pre vás Ameriku. Na druhej strane si však myslím, že na prenos budete myslieť dopredu, lebo budete vedieť, že žiadne triky a tipy v tomto smere neexistujú.
Pružiny z matraca.jpg

  1. Matrac môžete preniesť na streche, no počítajte s dažďom alebo snehom. Preto ho poriadne obaľte, zabaľte, proste o uchráňte pred tým, aby sa namočil.
  2. Prenajmite si dodávku. Na dve alebo tri hodiny hovoríme o naozaj malých položkách.
  3. Prenajmite si prívesný vozík, ktorý je lacnejší ako prenájom dodávky.