Internet

Inteligentný svet: Ako Internet vecí ovplyvňuje naše životy

Fúha, budík už nepotrebujem!
Zobuďte sa do rána, aké ste si vždy priali. Inteligentné žalúzie pustia dnu akurát tolko slnka, aby ste sa príjemne prebrali. Kávovar vám už veselo brumká a chystá vašu obľúbenú kávu. Super, nie? A to je len začiatok! Cez deň môžete z práce nakuknúť na svojich drobcov cez inteligentnú kameru, skontrolovať či nezabudli zavrieť vodu a večer si inteligentnými svetlami navodíte tú správnu pohodu pri telke.

inteligentny svet

Život ako z filmu?
Internet vecí toho dokáže oveľa viac! Pomôže nám šetriť energiou (pekne po slovensky – úšetríme!), starať sa o svoje zdravie (aj prevencia je dôležitá!) a možno aj prácu trochu zrýchliť (viac času na koníčky!). Rôzne vychytávky nám totiž dokážu zautomatizovať otravné povinnosti, ktoré nám aj tak nejdú k srdcu. Potom sa môžeme sústrediť na to, čo máme naozaj radi. Ale počkať… všetko má svoje ALE. Jasné, ako pri každej novej technológii, aj tu treba byť opatrný. Predstavte si, že váš inteligentný vysávač zrazu začne vykecávať susede o tom, kedy ste doma a kedy nie. No nie je to trochu strašidelné? Preto je dôležité dávať pozor na svoje súkromie a vyberať si inteligentné zariadenia od dôveryhodných výrobcov.

internet vo svete

Budúcnosť je prepojená!
Napriek všetkým výzvam je internet vecí ako superhrdina z budúcnosti! Môže úplne zmeniť to, ako žijeme, pracujeme a bavíme sa. My sme tí, ktorí rozhodujeme o tom, ako túto silu využijeme. Poďme na to múdro a vytvorme spolu prepojenejší a lepší svet pre všetkých! Internet vecí je fakt cool, aj keď občas potrápi. Verím ale, že výhody outweighnú (prevážia) nevýhody.  Je na nás, aby sme túto super-technológiu používali rozumne a vybudovali si takú budúcnosť, akú chceme – pre seba aj pre ďalšie generácie. Bezpochyby, na začiatku to môže byť trochu mätúce. Predsa len, žiť v dome plnom „múdrych“ vecí chce trošku zvyku. Ale nebojte, smart zariadenia sa dajú ovládať aj celkom intuitívne, niekedy stačí len váš hlas. A ten pocit, keď vám rúra sama oznámi, že koláč je hotový? Ten je na nezaplatenie! Tak sa nebojte skočiť do toho smart vlaku a užite si všetky výhody prepojeného života!