Nákupy

Dajte deťom kľúče radšej na krk

Kto z vás si ešte pamätá obdobie reálneho socializmu, si možno vybaví moment, keď nám rodičia zavesovali na krk kľúč od domu. Bolo to veľmi praktické a šikovné a my by sme si mohli pripomenúť výhody tohto postupu:

zväzok kľúčov

Kľúče vám nerozodrú vrecko – kľúče majú ostré zúbky, a ak ich budete neustále ukladať do vrecka u teplákov alebo nohavíc, môže sa stať, že vám predrú tkaninu a nakoniec ich niekde vytrúsite. Toto sa stáva najmä u detí, ktoré sú neposedné, neustále niekde pobehujú a hrajú sa tak, že striedavo zasadajú na zem a dvíhajú sa odtiaľ, a tým pádom sa môžu kľúče ľahko z vrecka vysypať.

dievča v mikine

Máte voľné ruky – ak je kľúč zavesený na šnúrke na krk Promo darčeky, vaše ruky sú voľné a môžete v nich prenášať akékoľvek predmety. Pre vaše deti to bude znamenať veľkú úľavu vo chvíli, keď sa budú vonku hrať na pieskovisku a prenášať vedierka s pieskom a jazdiť tu s plastovým autom. Na detskom ihrisku budú môcť oboma rukami šplhať po lane alebo na tyči, hrať sa na preliezačkách a jazdiť na šmykľavke. Kľúč na krku im nebude prekážať tak, ako keby bol vo vrecku, alebo ho mali neustále v jednej ruke.

Nikde ho nezabudnú – veľkým nešvárom pri pohybe s kľúčom od domu je strata pamäti, kam ste ho naposledy odložili. Zabudnúť niekde kľúč vonku na ihrisku je problém, pretože sa nedostanete včas do bytu, pokiaľ nikto nie je práve doma, nebudete môcť ísť na toaletu, umyť si doma ruky alebo sa ísť najesť. Stratené kľúče sú aj starosťou, či ich neobjaví nejaký zlodej, a navyše si musíte kľúč potom nechať prirobiť, čo tiež nie je zadarmo. Ak je ale kľúč zavesený na krku, nestaráte sa o to, kde je, jednoducho tam je, a vy viete, že ho len tak stratiť nemôžete. Preto sa hodí šnúrka na krk nielen vašim deťom, ale aj vám samotným – do zamestnania, na výlety do prírody, pri cestách na dovolenku, alebo pri obyčajnom nakupovaní v meste.