Byt a dom

Ako sa upratuje v byte a ako v dome?

Máte byt alebo rodinný dom? V každom je nutné upratovať. Upratovaniu sa nevyhnete. Tak šup do rýchleho upratovania. V byte rozhodne je upratovanie jednoduchšie. Byt má väčšinou menšie rozmery ako rodinný dom. Navyše byt máte len na jednom poschodí, no rodinný dom je zväčša poschodový. Tam môžete naozaj upratovať od rána do večera. Byt je jednoduchší z toho pohľadu, že máte len zopár izieb a miestností na upratanie. Stačí vám poutierať prach, povysávať, odložiť z poličiek, zeme drobnosti, ktoré jednoducho odložíte na svoje miesto, kam patria, alebo ich aspoň odložíte na miesto, kde podľa vás to bude v poriadku.

uprataný byt

Oblečenie si poskladajte a odložte do skrini. Zamerajte sa vždy na čistú a upratanú kuchyňu. Je to základ čistoty bytu. Špinavý či neumytý riad vôbec nevyzerá lákavo a útulne. Navodzuje pocit chaosu a špinavej domácnosti, a tú by ste teda vôbec nechceli mať. Ak máte veľa oblečenia pripravené na vypratie, určite s tým nečakajte príliš dlho. Preplnený kôš na špinavú bielizeň tiež nevyzerá priam ideálne. Navodzuje pocit neupratanosti bytu. Kúpeľňu by ste mali priebežne čistiť. Fľaky od zubnej pasty, od frkancov na sprchovom kúte, vytvárajúca sa pleseň okolo vašej vane nepôsobia dobre. Kúpeľňa by mala byť hygienická a čistá.

čistý dom

Obývaciu izbu upratujte priebežne. Utrite prach zo skriniek, z televízora, z obývacieho stolíka alebo aj z iného nábytku, ktorý sa nachádza vo vašej obývacej miestnosti. Napravte popadané vankúše a deky. Ak máte po komodách rôzne papieriky, či nepotrebné veci, ktoré tam naozaj nepatria, odložte ich na svoje miesto. Ďalšie miestnosti poupratujete veľmi rýchlo. Hračky v detskej izbe vložte do úložných boxov a poukladajte paplón, ktorý nechal rozhádzaný vaše dieťa, keď ráno vstávalo do školy. Máte raz dva upratané. Upratovanie v rodinnom dome prináša ešte viac snahy. Okrem izieb, kuchyne a kúpeľne máte na upratovanie aj schodisko a poschodie. Behanie s vedrom vody z poschodia na prízemie a naspäť vás určite privádza do šialenstva. Ale čo už, keď to je nutné a nikto iný to za vás neurobí?